Copiii il iubesc pe Mos Craciun

PrimariaAnunturi4 Comments

Dar si Mosul ii iubeste pe copii, asa ca azi, in toiul serbarii de Craciun, acesta le-a facut o vizita surpriza! In timp ce copiii jucau in sceneta nasterii Mantuitorului, sub caldele priviri ale familei si primarului Petre Gheorghe, Mosul i-a surprins pe fragezii actori cu sacul si sufletul pregatit, gata sa le asculte povestile si dorintele.

Parintii traiesc nostalgia copilariei. D-na Anisoara Spulber isi urmareste cu drag fetita in timp ce recita poezia si le multumeste tuturor celor implicati in procesul de indrumare si educare a copiilor.

D-l Mihai Neagu si-a insotit  baietelul la serbare si afirma ca este incantat de  daruirea si profesionalismul d-nei educator. Multumeste deasemenea administratiei locale care l-a ajutat pe Mos Craciun sa ajunga si la copiii nostri cu daruri.

Ziua a doua de serbari

Prima zi de serbari

4 Comments on “Copiii il iubesc pe Mos Craciun”

1. Straculenco

Bravo. Un cadou frumos pentru acesti copii frumosi si minunati.Un gest frumos din partea primariei noastre.

2. Elena.

Multumim cadrelor didactice care pun suflet si primarului care se implica mereu pentru a le oferi bucurie copiilor nostri. Sa va aduca si Dv-stra Mosul saci de bucurii.

3. Cristina

Multumim din suflet domnului primar ca l-a ajutat pe Mos Craciun sa ajunga si la noi. Se vede ca am fost cuminti